O szkole

Pani Woźniak – najsympatyczniejszym nauczycielem



Pani Magdalena Woźniak jest bardzo sympatyczną osobą. Uczy informatyki, fizyki
i techniki, ma bardzo duże doświadczenie w tych przedmiotach, a wiemy, że trudno jest je wytłumaczyć. Jej lekcje są ciekawe i pouczające. Wyróżnia się od innych nauczycieli dobrym humorem i żartami. Jest bardzo miła i lubi wszystkich uczniów. Pani Woźniak chętnie bierze udział w różnych wycieczkach i lubi je organizować. W zeszłym roku zebrała chętnych uczniów na zieloną szkołę. Magdalena Woźniak podchodzi spokojnie i luźno do przerw, ale na lekcjach traktuje poważnie wszystkie dzieci. Jest systematyczna i dba o dyscyplinę. Bardzo ją lubimy i szanujemy. 


[źródło]

Szkoła z klasą 2.0

 W naszej placówce prowadzony jest projekt pt. „Szkoła z klasą 2.0”, ponieważ  została ona wybrana do grupy najlepszych szkół w Polsce, gdzie przestrzega się wszystkich zasad i pracuje się zgodnie z regulaminem.
Nasz kodeks  „Szkoły z klasą 2.0” uległ drobnej zmianie po rozmowie nauczyciele – uczniowie. Mamy nadzieję, że nasi koledzy i koleżanki będą przestrzegać tych zasad.
U nas w szkole przeprowadzane są następujące projekty:
„Projekt Kluczowe Kompetencje to podstawa”
„Gimnazjum kluczowych kompetencji”

W skład tych projektów wchodzą m.in. kółka:
„Kółko przyrodnicze”
„Kółko matematyczne”
„Kółko dziennikarskie”
„Kółko z języka angielskiego”
„Kółko informatyczne”
i wiele innych.
A oto nasz zmieniony „Kodeks Szkoły z klasą 2.0”:

1. Uczniowie mogą korzystać w czasie przerw z urządzeń mp3, mp4 i telefonów komórkowych. W czasie lekcji urządzenia mają być wyłączone i schowane. Użycie telefonów na przerwie do rozmów z rodzicami (opiekunami) trzeba uzgodnić każdorazowo z nauczycielem dyżurującym (musi być bardzo ważny powód – np. kontakt ze względu na chorobę).
 2.  Uczniowie mogą korzystać z telefonów komórkowych jako kalkulatora na lekcji – za przyzwoleniem nauczyciela.
3. Uczniowie mogą korzystać z urządzeń i telefonów podczas innych zajęć (np. kółko zainteresowań, wycieczka, dyskoteka) – zwracają uwagę i dostosowują się do poleceń nauczyciela.
4. Uczniowie i nauczyciele korzystają z adresu mailowego: zszagorze@wp.pl w celu komunikowania się uczeń – nauczyciel.
5. Wszyscy uczniowie i nauczyciele dbają o bezpieczeństwo w sieci (hasła, ostrożność w kontaktach, unikanie podejrzanych stron internetowych).
6. Uczniowie i nauczyciele chronią prywatność: nie podajemy w sieci swoich danych osobowych ani nie zamieszczamy bezmyślnie zdjęć, naszych lub naszych znajomych. Materiały zamieszczane na stronie internetowej (zdjęcia, filmy, twórczość uczniów służą promocji szkoły). Nie wolno fotografować ani nagrywać kolegów i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.
7. Dbamy o urządzenia w szkole, które są potrzebne do Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych.
 8.  Każdy korzystający z zasobów internetowych pamięta o prawie autorskim, podaje źródło wykorzystanego materiału oraz tytuł i autorów.
9. Uczniowie mają możliwość korzystania z komputerów i Internetu w bibliotece – zgodnie z Regulaminem Biblioteki.
 10. Wszyscy nauczyciele i uczniowie mają możliwość korzystania z zasobów Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych dostępnych w szkole – na uzgodnionych warunkach.







Patronem naszej szkoły jest 
ks. Adolf Chojnacki












Ks. Adolf Chojnacki urodził się 4 stycznia 1932 r. w Cichawie
k. Bochni, zmarł 22 marca 2001 w Makowie Podhalańskim. Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, 24 czerwca 1956 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Kanonik, duszpasterz opozycji demokratycznej w czasach PRL. 

Wikariusz w parafiach: 1956-1958 w Rabce, 1958-1959
w Poroninie, 1959-1960 Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej,
w 1960 w Kozach, 1960-1964 św. Mikołaja w Chrzanowie, 1964-1967 w Skawinie, 1967-1968 w Nowym Targu. 1968-1969 wikariusz ekonom ad interim w Grabiu, 1969-1981 wikariusz
w Babicach, 1973-1981 duszpasterz w Zagórzu; 1971-1975 członek Rady Kapłańskiej archidiecezji krakowskiej, 1975-1981 wicedziekan dekanatu chrzanowskiego. 

1981-1986 administrator parafii Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie. Wydawca i kolporter wydawnictw niezależnych. Po 13 XII 1981 szykanowany przez SB. Od 1982 współpracownik OKOR (utworzonego na terenie jego parafii w VIII 1982). 19 II 1985 – 31 VIII 1985 przyjął w swojej parafii uczestników rotacyjnej głodówki protestacyjnej po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki.W 1986 przeniesiony do parafii Matki Boskiej Pocieszenia w Juszczynie (na obrzeżach archidiecezji krakowskiej), celebrans Mszy za Ojczyznę, uczestnik Mszy za Ojczyznę w parafii św. Maksymiliana
w Krakowie-Mistrzejowicach. 






Ks. Adolf Chojnacki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz